Celem Fundacji jest szeroko rozumiane wspieranie i pomaganie dzieciom i osobom niepełnosprawnym oraz wykluczonym społecznie.

Fundacja realizuje swoje cele poprzez:

1. Przystosowanie pomieszczeń lokalowych do potrzeb osób niepełnosprawnych.
  2. Fundowanie sprzętu rehabilitacyjnego i niezbędnego do życia codziennego osób niepełnosprawnych.
  3. Wytwarzanie sprzętu rehabilitacyjnego.
  4. Rewitalizacja i odnowa używanego sprzętu rehabilitacyjnego.
  5. Pozyskiwanie i dostosowywanie sprzętu, osprzętu do indywidualnych potrzeb osób objętych opieką Fundacji.
  6. Pozyskiwanie środków na zakup sprzętu i osprzętu rehabilitacyjnego niezbędnego w życiu codziennym osoby niepełnosprawnej.
  7. Finansowanie lub dofinansowanie kosztów leczenia i rehabilitacji poza granicami kraju dzieci i osób niepełnosprawnych wówczas, kiedy takie leczenie jest nie możliwe na terenie Rzeczpospolitej Polskiej.
  8. Nawiązywanie współpracy z podmiotami gospodarczymi w celu uzyskiwania wsparcia rzeczowego i finansowego na cele statutowe Fundacji.
  9. Wspieranie, współtworzenie i tworzenie miejsc pracy chronionej.
  10. Tworzenie projektów i programów wspierających aktywację i rozwój zawodowy osób niepełnosprawnych i wykluczonych społecznie.
  11. Pomoc w pozyskiwaniu i fundowanie środków użytku codziennego: do utrzymania higieny osobistej; do utrzymania higieny i porządku pomieszczeń; środków opatrunkowych i medycznych niezbędnych do funkcjonowania osób objętych opieką Fundacji; artykuły spożywcze; pozyskiwanie i fundowanie odzieży dla osób objętych opieką Fundacji; zakup leków i sprzętu jednorazowego;
  12. Pomoc w pozyskiwaniu i dofinansowywanie ze środków Fundacji przystosowywania pojazdów do potrzeb osób niepełnosprawnych.
  13. Dofinansowywanie i zapewnienie przewozu, w ramach potrzeb, osób objętych opieką Fundacji.
  14. Organizowanie zbiórek, kwest, aukcji, koncertów i imprez kulturalno-oświatowych na terenie
    kraju i poza granicami Rzeczpospolitej Polskiej – na rzecz działalności statutowej Fundacji.
  15. Rozpowszechnianie, propagowanie, informowanie za pomocą mediów o działalności i potrzebach Fundacji.
  16. Współpraca z ośrodkami i instytucjami państwowymi oraz Organizacjami Pożytku Publicznego.
  17. Wspieranie i prowadzenie mediacji w celu poprawy funkcjonowania rodzin i w środowisku społecznym.
  18. Współtworzenie, zakładanie i prowadzenie centrów rehabilitacji.
  19. Współpraca z uczelniami i podmiotami kształcącymi w kierunku rehabilitacji, fizykoterapii i opieki nad osobami niepełnosprawnymi.
  20. Organizowanie, dofinansowanie wyjazdów wypoczynkowych i rehabilitacyjnych osób niepełnosprawnych i ich opiekunów.
  21. Współtworzenie programów readaptacyjnych dla osób skonfliktowanych z prawem.
  22. Wspomaganie w aktywacji zawodowej oraz w poruszaniu się po rynkach pracy osobom wykluczonym społecznie i skonfliktowanych z prawem.
  23. Doraźna pomoc osobom opuszczającym jednostki penitencjarne.