Projekt POZYTYWNA ENERGIA to cykl wydarzeń na rzecz małoletniego Krzysia Zagraby, u którego zdiagnozowano bardzo rzadką chorobę – Zespół Alstroma.

Zebrane fundusze przeznaczane będą na bieżące finansowanie leczenia oraz rehabilitację chłopca. Choroba jest nieprzewidywalna i może zaatakować każdy organ, począwszy od serca, płuc, a skończywszy na powolnej utracie słuchu, jak również i wzroku. Krzysio jest pod ścisłą i stałą kontrolą/opieką lekarzy specjalistów, a częste wizyty i zakup niezbędnych lekarstw oraz sprzętu są bardzo kosztowne.
Celem projektu jest również ukazanie w jaki sposób i kto może nieść pomoc chorym dzieciom, a w tym przypadku Krzysiowi. Podstawą jest bieżąca diagnostyka, monitorowanie stanu zdrowia Krzysia i podejmowanie odpowiedniego leczenia. Dodatkowo dziecko uczestniczy w rehabilitacji ruchowej i usprawniania widzenia. Jest na specjalnej diecie żywieniowej ustalanej i modyfikowanej przez dietetyka. Pozyskane podczas wydarzenia pieniądze będą przeznaczone na bieżące finansowanie pojawiających się potrzeb związanych z leczeniem, rehabilitacją oraz specjalną edukacją Krzysia.

Do współpracy będą zapraszane różne osoby ze świata artystycznego, sportu, czy też biznesu, a także i inni, chcący być uczestnikiem czegoś niezwykłego. POZYTYWNA ENERGIA posiada szczytny cel i wierzymy, że zjednoczy przy sobie rzesze osób.

Więcej informacji o Krzysiu i jego codziennej walce z choroba można znaleźć:

Mogą Państwo również przesyłać dobrowolne darowizny na założony przez naszą Fundację Fundusz Rehabilitacyjny Krzysia Zagraby:

Raiffeisen Polbank
Dolnośląska Fundacja Przyjaciele